Blog

Moje cesta k Lowcarb - Cukrfree

Moje cesta k Lowcarb - Cukrfree

A je to tady, beru do ruky propisku, blok a začínám novou éru mého života, píšu můj první blog….

Moc jsem si přála objevit svoji cestu, jejíž autorem budu jen já sama, mít aktivní sociální sítě, web o mě, vařit a péct tak, aby to bylo něčím specifické, psát srdcem a tím vším inspirovat ostatní na jejich cestě za šťastným tělem.

Změna v jídle přináší nejen změnu na váze,
ale je změnou životní.

Změna v jídle přináší nejen změnu na váze, ale je změnou životní.

Kontrolka jménem „je to zdravé“

Většině lidem, když slyší ,,to jídlo je zdravé“ se v hlavě rozsvítí malá kontrolka, která říká ,,nee to nejez, to bude neslané, nemastné, nijaké“. I mě slovní spojení zdravé jídlo něčím omezuje a zároveň přivádí do hlavy různé myšlenky. Pojďte si se mnou upravit pohled na stravu bez mouky a cukru v mém podání.

LOWCARB – CUKRFREE je životní styl, ve kterém jsem se našla. Jídlo, které přitahuje jako magnet, je plné chuti, šťávy, barvy, sladce – nesladkých chutí a neomezených možností.

Jen si představte…

Jak voní nadýchané křehké domácí pečivo, kde nebylo třeba mouky. Koláčky, dorty, cukroví natolik sladké, že nepoznáte, že jsou bez cukru, mlsání ve formě nachos s delikátním dipem, nebo talíř plný barev a stylů, že oči neví, co by dříve ochutnali. Máte pocit, že Vás toto jídlo láká ochutnat? Tak to jsem ráda.

Sladíte si tak chutě i hlavu a v jídle objevíte úplně jiný rozměr.

Sladíte si tak chutě i hlavu a v jídle objevíte úplně jiný rozměr.

V životě je třeba zkoušet, posunovat se dál, ochutnávat, protože, kdy jindy než teď?

Říkáte si, jak začít??

Váš market nebo e-shop, kde nakupujete, začněte vnímat jinýma očima. Najdete v něm často právě to, co jste jindy přecházeli. Vynechte nákup cukru, sladkostí, doma schovejte nádoby s nápisy hladká, hrubá, polohrubá a naplňte je lahůdkami, které budou mít podstatně zajímavější obsah i nápis – zlatolněná, dýňová, kokosová, mandlová, lískooříšková, pistáciová…. V nádobě na cukr vyměňte náplň za erythritol a věřte, že pohledem oka nikdo nepozná, že to cukr nevidělo.

"Už pouhá myšlenka na změnu je
Váš první krok."

"Už pouhá myšlenka na změnu je Váš první krok."

Vaše Lenka